0216 393 77 44
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Püskürtme Teras izolasyon Uygulaması

20 Nisan 2019
23 kez görüntülendi
blank

Teras su izolasyonu püskürtme yalıtım

Püskürtme teras izolasyon uygulaması; Teraslar kullanım amaçlarına göre kimi yapılarda üzeri kapatılarak canlı yüklere ve basınçlı kuvvetlerine, kimi yapılarda da üzeri açık bırakılarak yazın aşırı güneş etkisine ya da kışın kar yükü ve buzlanma etkisine maruz kalabilen, yapı içerisinde dayanım ve performans açısından doğru şekilde dizayn edilmesi gereken en kritik bölgelerden biridir.

Püskürtme teras izolasyon uygulaması, ile teras bölgelerinde uygun yalıtım ve basma dayanımı değerlerine sahip bir teras yalıtımı kullanılması gerekmektedir. Uygulamada seçilen yalıtım ürünü, terası gerek ısı kayıp ve kazançlarından, gerek de ısıl gerilmelerden ve mekanik yük etkisi sonucu oluşabilecek yapısal sorunlardan korumalı ve taşıyıcı yapının ömrünü arttırıcı görev üstlenmelidir.

Terasta kullanılacak en doğru yalıtım ürünü, projelendirme veya yapım aşamasında ürünün sahip olduğu ; ısı iletim kat sayısı, basma dayanımı, yangına karşı tepki sınıfı, su buharı diffusion değeri gibi özelliklerin değerlendirilmesi sonucu seçilmelidir.

Unutulmamalıdır ki teras detayında ısı yalıtım uygulamalısın yapılmamış yapılar, bünyelerine ısıyı çok çabuk geçirirler. Böyle teraslar altında bulunan hacimlerde kışın ısı kayıpları yüzünden soğuk ortam oluşmakta ve yazın ısı kazançları yüzünde sıcak ortam oluşmaktadır. Bu çeşit rahatsız edici ve istenmeyen durumlar vakit kaybetmeden düzeltilmeli ve yapıya göre projelendirme ile konforlu yaşam alanları yaratılmalı. Düz terasların performansı ve uzun ömürlü olması su yalıtımı ve ıs yalıtım tabakalarını konuma dahil bir çok faktöre bağlıdır.

Geleneksel teras yalıtımında, su yalıtımı ısı yalıtım tabakasını altına ve yapı ve tonu üzerine yerleştirilir bu sistemde su yalıtım tabakası teras yapısının geri kalan kısımlarından farklı olarak büyük sıcaklıklara maruz kalıp, kolayca kısa sürede bozulabilir. Püskürtme teras izolasyon uygulaması; Sprey izolasyon püskürtme poliüretan köpük, ısı iletim katsayısı en düşük malzemedir.
%90-95 kapalı hücre yapısına sahiptir.

Bu nedenle en iyi yalıtım malzemesidir.%40-%60 ısı yalıtımı sağlar. Sprey poliüretan köpük, ek yeri olmayan yeni nesil yalıtım. Sprey Polyurea, hızlı şekilde reaktive ve neme duyarsız bir kaplama özelliği, yüksek elastikiyet ve 6000 psi(40MPa) çekme gücüne sahip, % 500 uzama üzerine elastik ve karbona en yakın, sert bir kaplama sistemidir. Detaylı BİLGİ icin bizleri arayın, yalıtım usta.

Teras Yalıtımı, yeni binalarda olsa teraslardan acılan kılcal çatlaklık suyu almasına büyük vesile oluyor. Yeni binalarda zaman zaman binaların oturmasıyla kılcal çatlaklı meydana geliyor ve terasların su kaçırmaması kaçınılmaz oluyor. Artık günümüzde sprey yalıtım mevcut.