0216 393 77 44
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sprey polyurea teras kaplama

09 Mayıs 2019
16 kez görüntülendi
blank

Teras izolasyona dair herşey bu adreste

Sprey polyurea teras kaplama, hibrit karışımı melezler le birlik de benzeri saf polyurea kaplaması mevcuttur. Dünya genelinde saf ve hibrit polyureası veya mermi çekildiğine dayanıklı veya bomba basıncına dayanıklı veya asitlere karşı dayanıklı polyurea çeşitleri vardır.

Endüstriyel zeminlerde daha çok tercih edilen sprey polyurea günümüzde hızlı şekilde yer almaktadır. Sprey polyure yüksek elastik olup suyla alakalı neresi olursa olsun suyu engelleme konusun da ve darbeye karşı mukavva yönünden yüksek olan çeşidi çok olup uygulama alanları çok kapsamlıdır, yeni nesil yalıtım sistemidir.

İki komponentli, saf poliürea bir sistemdir. %100 solventsiz, %100 katı maddedir. Aromatik olan ürün aşınmaya çok dayanıklıdır. Ek yeri ve derz dolgu oluşmaz. Yüzeyin şeklini alır.

UYGULAMA ALANLARI

Sisteminin uygulama alanı, üstün karakteristiklerinden dolayı, çok geniştir. En büyük kulanım alanı inşaat sektörüdür. Binalarda ve temellerde mükemmel hidroizolasyon sağlar. Bütün metal ve çelik konstrüksiyonlarda üstün anti pas kaplama koruma sağlar (köprülerin, tünellerin, havuzların ve boru hatlarının hidroiyolasyonu).

Hidroizolasyon dışında endüstriyel zemin kaplaması olarak kullanılabilir (gıda ve endüstri sektöründe, çiftliklerde, park alanlarında, vagonlarda, gemi endüstrisinde). Uygulanabilen zeminler beton, çelik, ahşap, metal, plastik, bitümen (katran), cam, on dilin levhalar, kiremit, geotekstil, örülmemiş kumaşlar, poliüretan vb. Ayrıca kreatif uygulamalarda da uygulanabilir.

Tipik uygulamalar

Park yerleri ve garajlar
Balkonlar ve çatı korumalar
Endüstriyel zeminleri
Endüstriyel soğutma odaları
Rafineriler
Isıtma boru hatları, petrol boru hatları, gaz boru hatları
Su arıtma sistemleri
Mineral endüstrisi
Madenler
Petrol platformlar
Köprüler ve Tüneller

AVANTAJLARI

Hidroizolasyon, antipas ve son kat boya özelliklerinin tamamını içeriri
Hızlı uygulanır. (bir çalışan 1 saat 250 m² kalınlığı 2 mm)
İnce bir katman olarak uygulanır. (2-3 mm)
2 mm kalınlığındaki tabaka maksimum hidro izolasyon sağlar.

Neden Sprey Polyurea Teras Kaplama?

Binalara veya yapılara zarar veren en büyük etkenlerden birisi ise sudur. Yapılara gelen su ile yapıların taşıyıcı kısımlarında çatlamalar, bozulmalar, yapının içinde bulunan malzemelerin paralanma sonucu yapının taşıma gücünü düşürmeye neden olur.

Yağmur, kar, toprağın nemi, binanın inşa edildiği zemindeki yer altı suyu gibi dış kaynaklı, ıslak hacimlerde iç kaynaklı suya maruz kalır. Bu yüzden polyurea su yalıtım malzemesi, yeni nesil teknolojidir.

Polyurea, hızlı şekilde reaktive ve neme duyarsız bir kaplama özelliği, yüksek elastikiyet ve 6000 psi(40MPa) çekme gücüne sahip, % 500 uzama üzerine elastik ve karbona en yakın sert bir kaplama sistemidir.

Yapılan uygulama sonunda yalıtımsız dahi olsa binalar su sızıntıları bir nebze de olsa engellenebilmektedir.
Siz var iseniz biz var oluruz.

Eğer sprey polyurea uygulamasını kaliteli bir yere yaptırmak istiyorsanız lütfen bizi arayınız.