0216 393 77 44
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Teras izolasyon kaplama bilgisi

20 Nisan 2019
32 kez görüntülendi
blank

Teras izolasyona dair herşey bu adreste

Teras izolasyon kaplama bilgisi;
Teras izolasyon için dikkat edilmesi gerekli olanlar. Teras izolasyon yalıtımında önemli olan nokta,

beton yüzey, şap yüzey, kale bodur yüzeyleri gibi yapı elemanlarının katiyen hiç bir su yalıtımı sağlamaması sebebiyle su yalıtımı büyük önem kazanmaktadır.

Bu nedenle katiyen yürüyüş ve kullanım alanları olmasında göz önünde bulundurulursa, betonarme tablanın su yalıtımına elverişli olması gereklidir.

Teras veya çatılarda betonarme yüzeylerin inşaat aşamasından sonraki süreçlerde binanın oturması sebebi ile gözle görülmeyen hareketler sebebi kılcal çatlamalar meydana gelmektedir.
Bu çatlamalar her ne kadar iyi bir tabla yapılmış olsa da su akıntılarının hızlı biçim oluşmasına neden olur. Teras çatılar su geçirme riskini her biçimin de taşımaktadır. İster kılcal çatlaklar olsun ister olmasın.

Gözle görülmeyen şeyler risk yoktur anlamına gelmez. Su; günümüz de durdurulması yada önlenmesi en zor maddedir.

Bu açıdan bakıldığından önlem almak çok zordur. Teras izolasyon kaplama bilgisi; Su ile saydam bir özelliğine sahip oksijen ve hidrojenden oluşturan, sıvı halinde bütün açık gözenekli yüzeylerden rahatça ve kolayca geçebilen ve yapıda doğal olan bütün malzemelerden korunması gereken bir üründür. Bu açıdan bakıldığında su yalıtımı açık katiyen her açıdan önem kazanmaktadır.

Teras izolasyon kaplama bilgisi; Günümüzde sürekli gelişen yeni yapı teknolojilerin den teras su yalıtım malzemeleri, su geçişine karşı önleyerek mevcut gelen suyun uzun süre alta geçmesine izin vermeyen sistemin korunmasını sağlayan yüksek su izolasyonuna sahip olan malzemelerdir.

Bu yüzden teras su yalıtımı ürünlerinin bazıları heterojen yapılı malzemelerin bir karışımı olarak ele alınabilir veya çoğunlukla hava dolu hücreleri saran, katı bir çeperden oluşan bir iskelet biçimindedir.

Teras izolasyon kaplama bilgisi; Açıdan bakıldığında su yalıtımı açık katiyen her açıdan önem kazanmaktadır. Günümüzde sürekli gelişen yeni yapı teknolojilerin den teras su yalıtım malzemeleri, su geçişine karşı önleyerek mevcut gelen suyun uzun süre alta geçmesine izin vermeyen sistemin korunmasını sağlayan yüksek su izolasyonuna sahip olan malzemelerdir.

Bu yüzden teras su yalıtımı ürünlerinin bazıları heterojen yapılı malzemelerin bir karışımı olarak ele alınabilir veya çoğunlukla hava dolu hücreleri saran, katı bir çeperden oluşan bir iskelet biçimindedir.