0216 393 77 44
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Teras izolasyon Malzemesi Hakkında

13 Nisan 2019
39 kez görüntülendi

blankTeras izolasyon malzemesi hakkında, bir sürü malzeme vardır. Önemli olan ne kadar çeşit olması değildir. Teras su izolasyon malzemesi hem sürme hemde püskürtme şeklinde malzeme vardır. Bunlardan örnek verirsek , tam elastik olan ve yarı elastik alan malzeme mevcuttur.

Teras su izolasyon malzemesi hakkında; Gelişen teknolojiyle, sprey şeklinde uygulanıp püskürtme olarak yapılmaktadır. Teras izolasyon malzemesi, sıcak ve soğuk olarak uygulaması mevcuttur. Soğuk teras su izolasyon genel olarak fırça yardımı veya rulo yardımıyla yapılmaktadır. Sıcak teras izolasyon malzemesi, hem püskürtme hemde fırça yardımıyla yapılmaktadır.

Kaplamanın üstüne taşan sıvı şu anda kurumadan nemli bir bezle silinmelidir. Fayans yaptırmak tamamen müşterilerimize bağlı bir arzular polyurea izolasyonun üstüne fayans yaptırmak da bir sakınca yoktur.

Bina su yalıtımının üstüne inşa edilir ve suyun tesir edebileceği seviye dek olan düşey duvarlara da su yalıtımı gerçekleştirilir. Teras izolasyon malzemesi hakkında; Grobeton üstüne yapılan su yalıtımı ile beraber düşey duvarlara yapılan su yalıtımları üst üste bindirilerek bina dıştan bohça lanmış olur. Binanın oturma alanından daha geniş temel kurtçuklarının açılamadığı hallerde ise yapının üstüne oturacağı bir betonarme çanak oluşturulur. İzolasyon sürülme prosedürü bittikten sonra dört ile beraber altı saat üstüne basılmamak kaydıyla kurumaya bırakılmalıdır. Eğim betonunun üstüne ise astar ve membran çekilir.

uygulama
Polyurea programı her yıl değişik su yalıtım programları yapan fakat bir türlü net çare alamayan şahıs ya yahut kuruluşlar için kusursuz bir tercih olabilir. Polyurea kaplama programı yapılan katediyorken kat iyen su kaçırma sorunu görülmez. Özel makinesi sayesinde programı yapılabilen teras izolasyon malzemesi hakkında, polyurea el ile beraber sürülen epoksi tipi uygulama değildir. Suyun zararlı etkilerinin teras zeminine ve oradan da binaya geçip gitmesini engellemek için yalıtım programları yapılması istenmeyen neticeleri engeller.

Teras izolasyonunda su yalıtımı için polyurea programı mühimdir. Gerekli olan tüm ekipman uygulama yapılacak alana transfer edilir. Gerekli bileşen makine içine katılır ve uygulama yapılacak alan sprey tabanca ile beraber gerçekleştirilir. Aşınma yapmaz yüksek esnek özelliğiyle beraber çatlama yapmaz ek yersiz uygulama. Temel seviyesindeki suyun drenaj (tahliye) önlemleri ile beraber yapımızdan uzaklaştırılması çoğu kez uygulanabilecek tek uygulamadır. Ürün türüne göre nemli ya yahut yağlı yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.

Hizmet vermeye başladığı günden itibaren binalarda su yalıtım programları ve malzeme satışı gerçekleştirmektedir. Püskürtüldükten sonra hemen hemen saniye içinde kuruyarak katı bir kür durumuna geldiği zaman dolayı uygulama süresi olabilecek en çok sürededir. Uygulanan yüzey tek parça halinde olmasından uygulama sonrası oldukça estetik bir manzara meydana çıkmaktadır.