0216 393 77 44
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Teras izolasyonu hakkında

09 Mayıs 2019
19 kez görüntülendi
blank

Teras izolasyon bakım ve onarım

Teras izolasyonu hakkında,  balkon sprey izolasyonlarında sizlere kalıcı ve uzun ömürlü, sprey su izolasyon sistemleri ile hizmet vermektedir. Kullandığımız izolasyon ürünlerimiz kaliteli ve sağlığa zarar vermeyen izolasyon ürünleridir. Açık teraslar yaşam mahalli olarak kullanıldığı için teraslara uygulanan izolasyonun sağlık açısından tehlike arz etmeyen izolasyon ürünü olması gerekmektedir.

Kalitesiz izolasyon teras ta ve ya balkonda kullanılırsa güneş ışınlarının izolasyona vurması ile beraber izolasyonun tabakasında ki zehirli oksitler ve solvent gaz salımı yaparlar bu durum sağlık açısından tehlikelidir bu yüzden teras ve balkon gibi yaşam mahalli alanlarında kullanılan izolasyon gıda sertifikalı sağlık kurallarına uygun kimyasal su izolasyonu tercih edilmelidir.

Ürünlerimiz solventsiz ve gıda sertifikalı ürünlerdir. İstenildiğin de bu belgeler müşteri ile paylaşılabilir. İzolasyon yapmaktan önce sağlık kriterlerine önem veren firmamız sağlığı tehdit eden ucuz kalitesiz izolasyonları bünyesinde barındırmamaktadır ve kullanmamaktadır.

Teraslarda bulunan fayanslar sprey izolasyon konusunda tek başlarına görev göremezler. Fayansların derz araları zaman geçtikçe yıpranırlar. Yıpranan derz aralarında ufak ufak çatlamalar ve delikler oluşur bu delik ve çatlamalar gözle görülmezler. Yağmur yağdığında derz aralarından su girer ve yavaşca fayans altındaki şapı su ile doldurmaya başlar.

Şap artık tamamen su ile dolduktan sonra gözle görülür damlamalar meydana gelmektedir ve terasınız artık su kaçırmaya başlar. Teras sprey izolasyonların da kullanılan pek çok izolasyon ürünü bulunmaktadır. Bu ürünler sürme izolasyon yani el ile sürülen izolasyonlardır. Diğer izolasyonlar ise sprey olarak atılan izolasyonlardır. Sürme izolasyonların ömürleri teras üzerie uygulandıysa en fazla 5 yıldır.

Şap altında ve fayans altına uygulanan sürme izolasyonların ömrü ise 7 ile 10 yıl arasında değişmektedir. İzolasyon ürünlerinin ömürleri kullanılan izolasyonun kalitesine ve yapılan işçiliğe bağlıdır. Her zaman kaliteli ürün ile kaliteli işçilik olduğu zaman yapılan iş te kaliteli olmaktadır.

Bir diğer sprey izolasyon sistemi ise sprey olarak atılan izolasyon püskürtme sistemidir. Bu sistem el ile sürülen izolasyona kat ve kat oranla daha kalitedir. Neden sprey izolasyon ? İzolasyon sprey olarak uygulandığında gözle görülmeyen çatlak ve deliklere nufuz ederek deliklerin ve çatlakların kapanmasını sağlayarak daha sağlam izolasyon sistemi sağlar. Püskürtme olarak atılan izolasyonun ek yeri olmaz. Ek yeri olmayan izolasyonun su kaçıracak bir yeri yoktur.

İzolasyon öncesi zemin hazırlığı çok önemlidir. Yapılan zemin hazırlığı son kat izolasyonun ömrünü belirler. Zemin hazırlığında son kat izolasyonun öncesinde uygulanan astarlama işlemi kesinlikle özen ve titizlikle yapılmalıdır. Zira zemin hazırlığı ve astarlama kötü yapılırsa yapılan son kat sprey izolasyonun ömrü de az olacaktır ve ya su kaçırmaya başlayacaktır. Zemin hazırlığında yapılacak işlemler önce zemin de toz kalmayacak şeklinde zemin temizlik araçları ile temizlenmektedir.

Daha sonra zemine uygun olan astarlama işlemi yapılmalıdır. Zemine uygun olan astar kesinlikle doğru tercih edilmelidir. Her zemine aynı astar uygulanmaz. Zeminlere göre astar uygulaması uzman bilir kişi tarafından seçilip uygulanmalıdır. Daha sonra zemin temizliği ve astarlama işlemi yapıldıktan sonra son kat izolasyonu yapılmaktadır.
Teras ve balkonlara uyguladığımız polyurea ömürlük izolasyon sağlar ve bir daha izolasyon konusunda sorununuz kalmayacaktır. Polyurea sprey izolasyon konusunda hızlı ve kalıcı çözüm sağlaması sebebiyle birçok endüstriyel alanda kullanılmaktadır.

Özellikle otopark zeminlerinde kullanılan polyurea zemin korumu özelliği sayesinde araç yüklerine karşı direnç sağlayarak zemini darbelere ve yüke karşı korur. Hem sprey su izolasyonu hem de zemin kaplamada kullanılan polyurea üzerinde daha iyi su yalıtım ürünü henüz çıkmamıştır. Polyurea nın bir diğer özelliği ise gıda sertifikasının olmasıdır.

Polyurea su depolarına uygulanan gıda sertifikalı bir üründür. Su depolarına uygulandığında gıda sertifikası sebebiyle suyun tadını ve kokusunu değiştirmez. Teras sprey izolasyonu ve balkon izolasyonların da kullanılan polyurea hızlı kuruma özelliği ile zemini hemen kullanılabilir hale getirmektedir. Hemen kullanılabilir hale gelen zemin üzerine ayak basılabilir.

Bir çok farklı renklendirme seçenekleriyle terasınızı gözlere hitab edecek şekilde dekoratif görünüm kazandırabilirsiniz. Mesela terasların ve balkonların fayansları zamanla eskir ve fayans derzlerinden derz aralarından su kaçırmaya başlar. Eski görünüm de olan fayansı hem su sprey izolasyon hemde fayansa dekoratif görünüm kazandırmak için polyurea su yalıtımı uygulatabilirsiniz.

Teras sprey izolasyonların da , sprey izolasyonun doğru yapılması gerekmektedir. En önemlisi izolasyonun yüksek esneklikte olması gerekmektedir. Yüksek esneklik özelliği olmayan sprey izolasyon zamanla bina sarsıntılarında meydana gelecek çatlamalar yüzünden izolasyon da esneme özelliği yoksa sprey izolasyon çatlayacaktır. Daha sonra çatlayan sprey izolasyon su kaçıracaktır. Böyle sorunları yaşamak istemiyorsanız polyurea su izolasyon ürünümüzü tercih edebilirsiniz.

Teras izolasyonların da ki bir diğer sorun ise ısı izolasyondur. Terasların şap altına uygulanan kalitesiz köpükler hem ısı sorununa hemde küflenme rutubetlenme gibi sorunlara sebep olmaktadır. Günümüz binaların sorunlarından olmaya başlayan teras ısı izolasyonu zamanında teras betonunun altına atılmayan köpük izolasyonun sebebiyle bu tür sorunlar gerçekleşmektedir.

Teraslarda ki ısı izolasyon sorunlarınızı kot farkını yükseltmeden kırmadan ve dökmeden ısı izolasyonunu kendi tekniklerimiz ile sağlıyoruz. Teras izolasyonunda önerdiğimiz polyurea su yalıtım sistemi diğer sürme izolasyon türlerine göre fiyatı biraz yüksektir. Diğer izolasyonlara göre pahalı olmasının sebebi polyurea’nın uzun ömürlü olmasıdır. Polyurea diğer izolasyonlara göre daha kalıcı , aşınmaz ve darbelere çatlamalara karşı esneme direnci daha yüksektir. Terasların izolasyon bakımları geldiğinde geçici izolasyonlar ile vakit kaybetmektense kalıcı ve uzun ömürlü olan teras polyurea izolasyonu tavsiye ediyoruz.

Tavsiye ettiğimiz ürün kesinlikle su kaçırma gibi sorunları yaşatmaz. Eğer sprey izolasyonda su kaçırma sorunu olduğu zaman ücretsiz tamir ediyor ve tekrar garantisini verip teslim ediyoruz. Bu güne kadar polyurea izolasyonunda su kaçırma gibi sorunlar yaşamayan firmamız polyurea su yalıtım izolasyonunu tavsiye ediyor ve uyguluyoruz.

Aşağıda ki uygulama resimlerimiz de yapmış olduğumuz teras izolasyonlarını inceleyebilirsiniz. Sizlerin terasına en çok yakışan rengi seçip bizlerle irtibata geçip polyurea su izolasyonunu ömürlük olarak terasa ve ya balkonunuza uygulatabilirsiniz .

Teras izolasyon ve balkon izolasyonunda el ile sürülen izolasyonlar fayans üzeri uygulamalarda başarılı değillerdir. Çünkü sürme izolasyonlar güneş ışınlarına ve mevsimsel aşınmalara karşı dirençli değillerdir. Yaz sıcakları ülkemizde 40 derecelik bir ısı ya çıkmaktadır. Bu 40 derecelik ısı terasın fayansına geldiği zaman teras zemini 50 dereceden fazla bir ısıya maruz kalmaktadır.

Sürme bazlı izolasyonlar 50 derece üzeri ısıya dayanıklı değillerdir. Bu yüzden sürme bazlı izolasyonlar teras ve balkon izolasyonunda kalıcı çözüm yerine geçici çözüm sağlarlar. Bu geçici çözümler ise 6 ay gibi bir süredir. Kış günlerinde ise sürme izolasyonlar hiç dayanamazlar. Kar soğuğuna maruz kalan sürme izolasyon eksi derecelere karşı dirençsizdirler. Bu yüzden kar soğuklarında eksi dereceyi gören sürme izolasyonlar çatlamaya mahkum izolasyon gruplarıdır.

Teras sprey izolasyonunda bir diğer önemli faktör ise ısı izolasyonunun sağlanmasıdır. Günümüzde yeni yapılan binaların başlıca sorunlarından birisi duvarlarda ses izolasyonunun olmaması ve teras sprey ısı izolasyonu doğru şekilde yapılmamasıdır. Teras henüz inşaat aşamasındayken şap altına konulan strafor köpükler umulduğu gibi ısı izolasyonu sağlamamaktadır.

Teraslara konulan kaba şeklinde olan strafor köpük sadece sprey teras ses izolasyonu sağlar ısı izolasyonu sağlar. Bina inşa edenlerin yanıldığı konu strafor köpükler ne kadar kalın olursalar olsunlar straforun içerisindeki köpük taneleri hafif ve aralıklı ise bu tarz ürünler ısı değil ses izolasyonu sağlar.

Derz aralarının zamanla eskimesi ve ya terasların yıkanması, kar , yağmur gibi etkenler yüzünden terasların derz araları zamanla aşınmakta ve ya çatlamaktadır. Derzleri yenilemek kalıcı çözüm sağlamaz. Teras sprey izolasyonunda dekoratif ve kalıcı su izolasyonu sağlamak için bizleri tercih edebilirsiniz.

Neler yapıyoruz ?

Teras izolasyonunda polyurea sprey su izolasyonu sağlayarak terasa hem dekoratif görünüm kazandırıyoruz hemde su izolasyonu sağlıyoruz. Bunları yaparken tabi ki sözleşme kapsamında yapıyoruz ve ileride izolasyonda sorun oluşması ihtimaliyle ücretsiz tamiratını yapıyoruz. Polyurea su izolasyonu ile yapılan teraslar kalıcı ve dekoratif olur. Sürme izolasyonlar günümüzde artık sprey su izolasyonu sağlamakta yetersiz kalıyor. Polyurea sprey izolasyon yeni teknolojik su izolasyon uygulamasıdır.