0216 393 77 44
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Teras izolasyonu nedir

16 Nisan 2019
59 kez görüntülendi
blank

Teras izolasyona dair herşey bu adreste

Teras izolasyonu nedir; teraslarda bulunan fayanslar izolasyon konusunda tek başlarına görev göremezler. Fayansların derz araları zaman geçtikçe yıpranırlar. Teras izolasyon yüzeyde, derz aralarında ufak ufak çatlamalar ve delikler oluşur bu delik ve çatlamalar gözle görülmezler.Yağmur yağdığında derz aralarından su girer ve yavaşça fayans altındaki şapı su ile doldurmaya başlar. Şap artık tamamen su ile dolduktan sonra gözle görülür damlamalar meydana gelmektedir ve terasınız artık su kaçırmaya başlar.

Teras izolasyonu nedir ile ilgili kullanılan pek çok izolasyon ürünü bulunmaktadır. Bu ürünler sürme izolasyon yani el ile sürülen izolasyonlardır. Diğer izolasyonlar ise sprey olarak atılan izolasyonlardır. Sürme izolasyonların ömürleri teras üzeride uygulandıysa en fazla 5 yıldır. Şap altında ve fayans altına uygulanan sürme izolasyonların ömrü ise 7 ile 10 yıl arasında değişmektedir.

Sprey izolasyon ürünlerinin ömürleri kullanılan izolasyonun kalitesine ve yapılan işçiliğe bağlıdır. Her zaman kaliteli ürün ile kaliteli işçilik olduğu zaman yapılan iş te kaliteli olmaktadır.

Bir diğer teras izolasyon sistemi ise sprey olarak atılan izolasyon püskürtme sistemidir. Bu sistem el ile sürülen izolasyona kat ve kat oranla daha kalitedir. Neden sprey izolasyon? izolasyon sprey olarak uygulandığında gözle görülmeyen çatlak ve deliklere nüfuz ederek deliklerin ve çatlakların kapanmasını sağlayarak daha sağlam izolasyon sistemi sağlar. Püskürtme olarak atılan izolasyonun ek yeri olmaz. Ek yeri olmayan izolasyonun su kaçıracak bir yeri yoktur.

Teras izolasyon forum da püskürtme teras izolasyon öncesi zemin hazırlığı çok önemlidir. Yapılan zemin hazırlığı son kat izolasyonun ömrünü belirler. Zemin hazırlığında son kat izolasyonun öncesinde uygulanan astarlama işlemi kesinlikle özen ve titizlikle yapılmalıdır. Zira zemin hazırlığı ve astarlama kötü yapılırsa yapılan son kat izolasyonun ömrü de az olacaktır ve ya su kaçırmaya başlayacaktır. Zemin hazırlığında yapılacak işlemler önce zemin de toz kalmayacak şeklinde zemin temizlik araçları ile temizlenmektedir.

Daha sonra zemine uygun olan astarlama işlemi yapılmalıdır. Zemine uygun olan astar kesinlikle doğru tercih edilmelidir. Her zemine aynı astar uygulanmaz. Zeminlere göre astar uygulaması uzman bilir kişi tarafından seçilip uygulanmalıdır. Daha sonra zemin temizliği ve astarlama işlemi yapıldıktan sonra son kat izolasyonu yapılmaktadır.Teras izolasyon fanyans üzerine sprey polyurea malzemesi uygulama yapılması resim de görüldüğü gibi uygulanıyor. Teras izolasyon fiyatların da polyurea kaplama metre kare üzerinden belirlenmektedir.

Teras izolasyonu nedir  veya adı üzerine genellikle teraslarımız da su kaçağı veya ısı izolasyonuyla alakalı sorunlarımız mevcut olup ters tavanlarımız da küflenme ve su kaçağı olmaktadır. Teras izolasyonu da yeni nesil izolasyon kaplama sistemleri gün geçtikçe kimyasalları da yeni teknolojiye doğru götürmektedir. Günümüzde sprey polyurea teras izolasyonu vazgeçilmez bir su izolasyonu yalıtım sistemi olarak yaygınlaşmaktadır. Nd teras izolasyon kaplaması polyurea su yalıtım sistemiyle yapılan teras su izolasyon kalamarın da en iyi teras su izolasyon yalıtım sistemidir.