0216 393 77 44
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Teras izolasyonu uygulama

09 Mayıs 2019
10 kez görüntülendi
blank

Teras su izolasyon kaplama

Teras izolasyonu uygulama, İstanbul Anadolu veya Avrupa yakasının içinde bir çok alanda yalıtım ve izolasyon anlamında problemler yaşanmaktadır. Polyurea sprey ürün uygulayıcısı olan firmamızda Teras izolasyon, ek yeri olmadan ısı köprüsü oluşmadan darbe dayanıklı teras, temel balkon vb. yerlerde kullanılmak, makine sayesinde uygulanmaktadır.

Kat iyen meydana gelen kılcal çatlaklar, ve derz araların meydana gelebilecek bina oturmaların dan kaynaklanan çatlaklar su almasına imkan sağlanmaktadır. Teras izolasyon için dikkat edilmesi gerekli olanlar.

Teras izolasyonu uygulama yalıtımında önemli olan nokta; betonarme yapı, şap, kale bodur gibi yapı elemanlarının kat iyen hiç bir su yalıtımı sağlamaması sebebi su yalıtımı büyük önem kazanmaktadır.

Bu nedenle kat iyen yürüyüş ve kullanım alanları olmasında göz önünde bulundurulursa, betonarme tablanın su yalıtımına elverişli olması gereklidir.

Teras çatılarda betonarme tablanın inşaat aşamasından sonraki süreçlerde binanın oturması sebebiyle gözle görülmeyen hareketler sebebiyle kılcal çatlamalar meydana gelmektedir. Bu çatlamalar her ne kadar iyi bir tabla yapılmış olsa da su akıntılarının hızlı biçimde oluşmasına neden olur. Teras çatılar su geçirme riskini her biçimde taşımaktadır. İster kılcal çatlaklar olsun ister olmasın. Gözle görülmeyen şeyler risk yoktur anlamına gelmez.

Su, günümüzde durdurulması ve önlenmesi en zor maddedir. Bu açıdan bakıldığından önlem almak vazgeçilmezdir. Su, saydam bir yapıya sahip oksijen ve hidrojenden oluşan, sıvı halinde bütün açık gözenekli yüzeylerden rahatça geçebilen ve yapıda doğal olan bütün malzemelerden korunması gereken bir maddedir. Bu açıdan bakıldığında su yalıtımı açık kat iyen her açıdan önem kazanmaktadır.

Sürekli gelişen yapı teknolojilerinde teras yalıtımı malzemeleri; su geçişine karşı koyarak mevcut gelen suyun uzun süre alta geçmesine izin vermeyen sistemin korunmasını sağlayan yüksek su izolasyonuna sahip ürünlerdir. Ayrıca teras su yalıtımı ürünlerinin bazıları heterojen yapılı malzemelerin bir karışımı olarak ele alınabilir ve çoğunlukla hava dolu hücreleri saran, katı bir çeperden oluşan bir iskelet biçimindedir.

Teras izolasyonu uygulama; teras izolasyon firmamız tarafından son teknoloji olan, mobil araçlarımızla uygulanır ve uzun ömürlü olan polyurea 5 yıl garantilidir. Teras izolasyon programlarını bugüne kadar yüzlerce yapıda uyguladık. Sitemiz içeriğinde referansları inceleyebilirsiniz. Teras izolasyonu için daha ayrıntılı bilgi almak, teras izolasyon fiyatlarını öğrenmek dilerseniz hemen müşteri temsilcimizi arayabilirsiniz. Ayrıca İstanbul içi her bölgede bu alanda bedava keşif desteğimizde bulunmaktadır.