0216 393 77 44
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Teras su izolasyon uygulaması

09 Mayıs 2019
41 kez görüntülendi
blank

Teras izolasyonu su yalıtım malzemesi

Teras su izolasyon uygulaması, döşeme betonu uygun eğimde ve nitelikte atılmış tevsiye şapı olmalıdır. Yalıtım öncesinde yapışmayı engelleyici kalıntılardan ve gevşek parçalardan arındırılmış düzgün, temiz ve sağlam olmalıdır.

Ayrıca kullanılacak ürüne göre gerekli yüzey çalışmaları yapılmış olmalıdır.

Sızdırmazlığın devamlılığını sağlanması amacıyla yatay ve dikey köşeler sülfat dayanımı istenen durumlarda pahlanmalıdır. Kuruması istenen durumlarda, kullanım talimatları doğrultusunda hazırlanmalı ve tüm yüzeye min. 2 kat uygulanmalıdır.

Özellikle  çimento esaslı su yalıtım ürünlerinde her bir katın uygulaması, bir önceki dik doğrultuda olmalıdır. Teraslarda uygulanacak seramik uygulamalarında, seramiklerin yapışması ve derz dolgu uygulaması için termik gerilimlere dayanıklı ve uygun seçilmelidir.

Üzerine son kat olarak seramik kaplanması durumunda yalıtım katmanı üzerine mutlaka kumlama yapılmalıdır. Teras su izolasyon uygulaması kuşkusuz net istediği bir arzudur. Teras su geçiriyor arayışlarınız da birçok izolasyon ürünümüz mevcuttur.

İsterseniz kalıcı izolasyon sağlıyoruz , dilerseniz geçici yani 2 sene ömrü olan izolasyon sağlamaktayız. Teras su akıtma durumlarında ilk önce terasın nereden su sızdırdığına bakıyoruz. Terasın su sızdırması derz aralarından ve teras su gideri tarafından kaynaklanmaktadır.

Kat iyen su geçirmez teras kaplama problemleriniz da bizlerin tavsiyesi kalıcı olan izolasyon yaptırmanız yönündedir.

Kalıcı izolasyon olan ürünümüzün adı polyurea kaplamasıdır ve ömürlük izolasyon sağlamaktadır.
Sprey durumunda uygulanır , saniyeler içerisinde kurur ve zemin dekoratif görünür.

Gezilen terkatiyenrda polyurea su yalıtımı konusu ile ilgili herkes tarafından çok tercih edilen üründür. Tonlarca ağırlığa bile dayanıklı olan polyurea vasıtası ile hem dekoratif zemin hemde kalıcı izolasyon sahibi olmuş olursunuz.

Katiyen önceden uygulanmış olan izolasyonlar esnek yapıya sahip olmadıkları için sizi mağdur edebilirler. Ucuz ve kalitesiz izolasyon birçok kişiyi mağdur etmektedir. Terastan su akıyor gibi problemlerin bizlere danışarak ve fiyat alarak çözebilirsiniz.

Öncelikle terastaki su sızmasının nereden olduğunu belirleme ediyoruz. Eğer teras su sızması , teras su giderin den kaynaklanıyorsa , su giderinin kırılıp onarılması gereklidir.
Teras su kaçak belirlenmesi yapıldıktan sonra sırayla izolasyon prosedürleri yapılmaktadır. Öncelikle teras büyük bir hassaslık ile temizlenir.

Daha sonra terasa astarlama prosedürü yapıyoruz. Astarlama prosedürü bittikten sonra astarı kurumaya bırakıyoruz. Astar kuruduktan sonra son kat olan polyurea prosedürüne geçiyoruz. Zaten saniyeler içerisinde donduğu için zemin hemen kullanmak mümkün hale gelmektedir. Bu sayede teras ta kalıcı izolasyon elde etmiş oluyoruz.

Terastan sızmasını , su akıntısını böylece kalıcı olarak önlemiş oluyoruz. Daha sonra teras üzerine sizin seçmiş olduğu özel renk boyası ile son kat dekoratif boya programını yapıyoruz. Bu sayede terasın hem su izolasyonunu hemde zemin kaplamasını yapmış oluyoruz.

Teras su izolasyon uygulaması problemlerinden kurtulmak için bizlerin tercihi kalıcı izolasyon yaptırmanızdır. Polyurea ucuz olmayan bir izolasyon kaplamasıdır. Diğer izolasyonlar ucuz ve hesaplıdır ama ömürlük değillerdir. Ucuz ve hesaplı izolasyon yaptırmak istediğiniz de sizlere poliüretan kaplama tavsiyemiz olacaktır. Poliüretan kaplaması bir su yalıtım malzemesidir.

Kat iyen uygulandığına dekoratif görünüm kazandırmakla birlikte su izolasyon probleminuzu da çözecek bir uygulamadır. Fakat ömürlük değildir. Ömrü 2 ile 5 sene arasındadır. Role vasıtası ile uygulaması yapılır, ek yer oluşturmaz , artı derece ve eksi derecelere belirli bir karşı koyma özelliği vardır. Bu yüzden geçici izolasyon kaplamasıdır.

Katiyen da su kaçağı , su sızması gibi problemlerin geçici olarak çözüme ulaştırmak için poliüretan kaplaması aradığınız izolasyon kaplamasıdır.

Yağmur yağınca terastan su akıyor diyorsanız, netlikle İzobir’ i arayarak polyurea su yalıtımı hizmeti almanızı öneririz. Çevre dostu, kaliteli, sertifikalı ve üstün hizmet sunmak gibi prensiplerle çalışan İzobir tercihlerinizde sizi pişman etmez.

Terkatiyenrın su alması sorunu, her binada ister istemez yaşanan bir problemdir. Bu problem yaşandığında veya yaşanmadan yapılması gereken bütün çözümler İzobir’ de. Teras izolasyon sorunları adı altında incelenmesi gereken bu konu, İzobir ile çözülmesi zor bir durum değildir.

Terkatiyenrdan sızan sudan hep şikayet edilir. Su sızıntısı esasen kendi içinde karışık bir durumdur, yağmur suları teras akıntısı girdiğinde, acaba tesisatta mı kaçak var, yoksa izolasyon sorunu mu diyerek işinden içinden çıkılamaz.

Öncelikle sorunun nereden olduğunu bulmak gerekir. Her arızanın bir belirtisi vardır. Teras katlarda yağmur yağdığında, kar eridiğinde yani bütün doğa olaylarında izolasyon olmazsa sorun çıkar.

İzobir inovatif imkanlarla hizmet veren bir firma olduğu için kameralı su kaçak cihazı ile giderlerin içine bakılır. Terastan akan su giderlerle alakalıysa, arıza olan nokta bulunur değiştirilir. Eğer su tesisatı ve atık su boruları sağlam çıkarsa, suyun çatı ya da terastan sızdığı netleşir.

Terkatiyenrdaki fayans arasından sızan suları, kırmadan kesmeden de sızıntıyı kesmenin bir yolu var. Yüzeylere uygulanan polyurea uygulaması vasıtası ile, derz aralarından inen sular kesilebiliyor.

Peki terastan su sızması nasıl önlenir sorusuna cevap olarak ne söylenebilir? Su izolasyon malzemeleri olarak bilinen polyurea maddesi, işte bu teras sızıntaları gibi bütün su sızıntılarını kesmeye yöneliktir.

Terkatiyenrda oluşan sızıntılarda aynı biçimde önce tesisatın sağlam olmasından emin olunur. Terkatiyenr genellikle fazlaca dış etkiye maruz kaldığı için kesinlikle su yalıtımı gerektiren alanlardır. Terkatiyenrda bulunan fayans derz aralarına da uygulanacak mobil sprey polyurea uygulaması ile teras su sızıntıları sona erecek.

Yağmur yağınca terastan su akıyor diyorsanız, netlikle İzobir’ i arayarak polyurea su yalıtımı hizmeti almanızı öneririz. Çevre dostu, kaliteli, sertifikalı ve üstün hizmet sunmak gibi prensiplerle çalışan İzobir tercihlerinizde sizi pişman etmez. İzobir ile yaptıracağınız su yalıtımı sonrası terkatiyenrınızda su sızıntıları için diğer yol gerekmez.

Küçük metrajlı alanlarınızda da yararlanabileceğiniz İzobir su yalıtımı hizmeti ile memnuniyet üst aşamadadır. Bir defa kullanan yine gereksinim duyduğunda İzobir’ i tercih ediyor ve etrafına da şiddetle öneriyor.