0216 393 77 44
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Teras su izolasyonu

13 Nisan 2019
55 kez görüntülendi
blank

Teras su izolasyon kaplama

Teras su izolasyonu malzemesinin yüzeyin haline göre likit su izolasyon malzemesinin suyla inceltilmesi ve bir kat astarın çekilmesi gereklidir. Teras izolasyonu yapılıyorken yalıtım malzemesinin doğru kullanılmadığında su sızıntısının engellenmesi olası değildir.

üzerine
Kaplamanın üstüne taşan sıvı şu anda kurumadan nemli bir bezle silinmelidir. Zemin üstüne polimer programı gerçekleştirdikten sonra jeotekstil serilerek üstüne tekrar polimer uygulanmalıdır. Gerekli olan yerlerde astar uygulandıktan sonra üstüne ikinci kat polimer uygulanmalıdır. Teras su izolasyonu, rulo ya da Airless tabanca ile birlikte hazırlanan yüzey üstüne direkt tatbik edilir. Su yalıtımı peşinden ısı yalıtımını da sağlamak için teras alanına xps serilmeli ve üstüne tercihen demir donatılı tesviye şapı atılmalıdır. Yalıtım üstüne kaplama yapılmayacaksa ultraviyole ışınlara sağlam su yalıtım malzemesi tercih edilmelidir.

zemine
Temizlik işleminin sonrasında membran uygulamasının alanda tam tesir gösterebilmesi için su bazlı soğuk emülsiyon astarın zemine uygulanması gerekmektedir. Sonraki gün sprey polyurea zemine uygulandıktan 3 saniye sonra kuruduğu için üzerinde gezilebilir. Bir daha sonraki gün mobil vasıta içinde heyeti olan makine yardımıyla teras su izolasyonu malzeme zemine püskürtme şeklinde sprey tabancası ile birlikte gerçekleştirilir.

Zemin de herhangi bi kaplama şayet yok ise zemine kaplama vasıtası ile 4 katmandan meydana gelen bir kaplama ile birlikte probleminizi çözmekteyiz bunun için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmeniz. Teraslara düşen yağmur sularının bir alanı eğim ve tahliye meseleleri yüzünden teras yüzeyinde kalarak zemine su sızmasına sebep olur.

uygulama
Polyurea programı her yıl değişik su yalıtım uygulamaları yapan lakin bir türlü net çare alamayan şahıs yahut kuruluşlar için harika bir tercih olabilir. Polyurea kaplama programı gerçekleştirilen teraslarda asla su kaçırma problemi görülmez. Özel makinesi vasıtası ile programı yapılabilen polyurea el ile birlikte sürülen epoksi tipi uygulama değildir.

Yalıtım yapılması için ideal koşullar sağlanmış yüzeylerde sür’atli ve pratik bir biçimde programı uygulanır. Membran izolasyona göre programı rahat ve devamlı çözümler sunmuş olduğu için son derece tercih edilmektedir. Bir daha sonraki adım uygulama yapacağınız alana astar uygulayın. Teraslarda su yalıtımı uygulamasının ilk ve en mühim adımı alanın hijyenikliği ve düzgün olmasıdır.