0216 393 77 44
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Teras su yalıtım zemin hazırlığı

20 Nisan 2019
36 kez görüntülendi
blank

Teras su izolasyon kaplama

Teras su yalıtım zemin hazırlığı;
Teras su izolasyon yalıtımında yüzeylerden sızacak su yaşanan alt katlarda konfor sorun yaratır. Terasların katiyen maruz kalacağı sıcaklık farklılıklarına da dayanıklı, elastik ürünlerle seramik vb. alanların sorun
teşkil edeceği görülmektedir.
Çözüm
Yüzey hazırlığı
Yüzeyde bulunan yapışmış tozların veya lekelerin yada zemin su jeti ile yıkanması önem arz eder. Ayrıca kullanılacak ürüne göre gerekli yüzey hazırlıkları yapılmış olması gereklidir.
İç köşelerin pahlanması.
Sızdırmazlık durumuna getirmemiz için yatay ve dikey alanların detayına dikkat edilmesi gerekir. Teras su yalıtım zemin hazırlığı;

Teras zeminine ya da hızlı kuruma ve sülfat dayanımı istenen durumlarda ile köşe diplerine pahlanmalıdır.

Yalıtım katmanı uygulaması
Teras su izolasyon malzemesi hızlı kuruması istenen durumlarda, epoksi veya poliüretan astar ile kullanım talimatları doğrultusunda hazırlanmalı ve bütün yüzeye min. 2 kat durumunda uygulanmalıdır. Bilhassa çimento esaslı teras su izolasyon ürünlerinde her bir katın uygulaması, bir öncekine dik doğrultuda olması gereklidir.
Son kat uygulaması
Teras su yalıtım zemin hazırlığın da katiyen yapılacak seramik programları, seramiklerin yapıştırılması ve derz dolgu uygulaması için termik dayanıklı ürünleri seçilmelidir. Teras su yalıtım zemin hazırlığı; poliüretan astar yada uygulaması üzerine son kat olarak uygulanmalıdır. Teras zemin üzerine seramik kaplanması halinde yalıtım katmanı üzerine kesinlikle kumlama yapılmalıdır.
Dikkat!
Yüzey genişli ile yağış yoğunluğu dikkate alınarak gerekli meyil ve sayıda gider yapılır.
Yüzey genişliği, ısı değişimi ve ayrıntı derinliği dikkate alınarak gerekli genleşme derzleri yapılmalıdır.
Üzerine herhangi bir kaplama malzemesi yada kaplanma yarak açık bırakılacak teras çatılarında tasarlanmış UV ile hafif yaya trafiği dayanımlı yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır. UV poliüretan veya aklilik boya ile yüzey boyanmalıdır.

Teras su yalıtım zemin hazırlığı; Gözle görülmeyen şeyler risk yoktur anlamına gelmez. Su; günümüz de durdurulması yada önlenmesi en zor maddedir. Bu açıdan bakıldığından önlem almak çok zordur. Su ile saydam bir özelliğine sahip oksijen ve hidrojenden oluşturan, sıvı halinde bütün açık gözenekli yüzeylerden rahatça ve kolayca geçebilen ve yapıda doğal olan bütün malzemelerden korunması gereken bir üründür.

Ürünler Hakkında Bilgi İçin Bizi Arayın