0216 393 77 44
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Teras zemin kaplama

10 Mayıs 2019
8 kez görüntülendi
blank

Teras su izolasyonu püskürtme yalıtım

Teras  zemin kaplama, teras izolasyonların da kullanılan pek çok izolasyon ürünü bulunmaktadır. Bu ürünler sürme izolasyon yani el ile sürülen izolasyonlardır. Diğer izolasyonlar ise sprey olarak atılan izolasyonlardır. Sürme izolasyonların ömürleri teras üzeride uygulandıysa en fazla 5 yıldır. Şap altında ve fayans altına uygulanan sürme izolasyonların ömrü ise 7 ile 10 yıl arasında değişmektedir.

Sprey izolasyon ürünlerinin ömürleri kullanılan izolasyonun kalitesine ve yapılan işçiliğe bağlıdır. Her zaman kaliteli ürün ile kaliteli işçilik olduğu zaman yapılan işte kaliteli olmaktadır.Teras sprey izolasyonu detay. Bir diğer Teras izolasyon sistemi ise sprey olarak atılan izolasyon püskürtme sistemidir.

Bu sistem el ile sürülen izolasyona kat ve kat oranla daha kalitedir. Neden sprey izolasyon? izolasyon sprey olarak uygulandığında gözle görülmeyen çatlak ve deliklere nüfuz ederek deliklerin ve çatlakların kapanmasını sağlayarak daha sağlam izolasyon sistemi sağlar. Püskürtme olarak atılan izolasyonun ek yeri olmaz. Ek yeri olmayan izolasyonun su kaçıracak bir yeri yoktur.

Püskürtme teras izolasyon öncesi zemin hazırlığı çok önemlidir. Yapılan zemin hazırlığı son kat izolasyonun ömrünü belirler. Zemin hazırlığında son kat izolasyonun öncesinde uygulanan astarlama işlemi kesinlikle özen ve titizlikle yapılmalıdır. Zira zemin hazırlığı ve astarlama kötü yapılırsa yapılan son kat izolasyonun ömrü de az olacaktır ve ya su kaçırmaya başlayacaktır.

Teras  zemin kaplama, zemin hazırlığında yapılacak işlemler önce zemin de toz kalmayacak şeklinde zemin temizlik araçları ile temizlenmektedir. Daha sonra zemine uygun olan astarlama işlemi yapılmalıdır. Zemine uygun olan astar kesinlikle doğru tercih edilmelidir. Her zemine aynı astar uygulanmaz. Zeminlere göre astar uygulaması uzman bilir kişi tarafından seçilip uygulanmalıdır. Daha sonra zemin temizliği ve astarlama işlemi yapıldıktan sonra son kat izolasyonu yapılmaktadır.

SPREY POLYUREA KAPLAMASI SU YALITIM MALZEMESİ

Sprey polyurea kaplama, kurşun yerine %600 çekme ve uzama esnek yapısıyla kubbelerin veya benzer yerlerin kaplanması ve suya maruz kalan yerlerin sprey polyurea kaplama sistemiyle yapılmaktadır. Cami kubbesi, kubbe izolasyon poliüretan köpük püskürtme teknolojisiyle sprey su izolasyon cami kubbesi yalıtımla daha salam ve uzun ömürlü olması yüksek adrans sağlaması kalıcı çözüm olarak bilinmektedir. Sprey polyurea cami kubbesi kaplaması, özel olarak geliştirilmiş mobil sprey polyurea ekipmanları ile uygulanan, yüksek performanslı, ek yersiz polyurea su yalıtımı, polyurea zemini kaplaması yapılmasına olanak sağlayan ileri teknoloji yalıtım sistemidir ziyaretinde kaplama polyurea.  Polyurea ile gerçekleştirilen polyurea su izolasyonu polyurea zemini ziyaretinde kaplama uygulamaları geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha hızlıdır. Uygulama yerinde uygulama şeklinde olup mobil sprey polyurea izolasyon makinesi vasıtası ile uygulama yüzeyine sprey yalıtım şeklinde uygulanır.